Kategorie: Napsali jinde

Panasonic DMC-GF5

Panasonic DMC-GF5kompaktní Lumix s dotykovým displejem - iDnes.cz

Panasonic uvede na trh další model zajímavé řady GF, nástupce GF3, tentokrát již s pořadovým číslem pět. Kompaktní novinka je doslova funkčně nabitá, nabízí full HD video a disponuje dotykovým, třípalcovým, LCD displejem.

Panasonic GF5

Nový Panasonic DMC-GF5 patří mezi tzv. bezzrcadlovky, jde tedy o kompaktní fotopřístroj, který umožňuje vyměnit objektiv. Obrazová kvalita fotografií bezzrcadlovek se je téměř srovnatelná s "pravými" zrcadlovkami, bonusem je skutečná kompaktnost, tedy většinou nízká hmotnost i rozměry modelů z této v poslední době velmi populární kategorie. Novinka GF-5 by měla produkovat díky novému obrazovému procesoru Venus Engine FHD ještě kvalitnější snímky než předcházející model Panasonic Lumix GF3, o kterém jsme psali vloni v létě. Díky použitým technologiím by měly být fotografie minimálně zašuměné i při vyšších hodnotách ISO a model by měl mít ještě rychlejší autofocus (zaostřit by měl dle výrobce za 0,09 sekundy), než měla trojka.

Model GF5 disponuje opět dvanáctimegapixelovým snímačem, typu Live MOS. Nově nabízí maximální citlivost na 12 800 ISO. Snímky lze ukládat nejenom v JPEGu, ale také v bezztrátovém formátu RAW.

Panasonic GF5

Co nového ještě přináší pětka? Pro řadu uživatelů bude praktickou vychytávkou dotykové ostření, čímž se dostáváme k třípalcovému a dotykovému LCD displeji, který by měl mít nyní vyšší rozlišení (940 000 pixelů). K dispozici jsou všechny expoziční režimy, tedy od plné automatiky, přes oba prioritní režimy po plný manuál. Nově se mohou uživatelé těšit na více přednastavených scén a barevných efektů. Novinkou je také možnost ukládat full HD videozáznam ve formátu MP4 (a samozřejmě i ve formátu AVCHD).

Za pozornost stojí i sekvenční režim, ve kterém pořídíte sérii fotografií rychlostí až 4 snímků za sekundu. Nový GF-5 je vybaven zabudovaným, výklopným, bleskem a v chodu ho udržuje li-ion akumulátor. Tento relativně tenký (jen 3,8 cm) digitální fotopřístroj váží pouhých 267 gramů (i s objektivem).

Panasonic GF5

Specifikace Panasonic Lumix DMC-GF5

Snímač: Live MOS, 12,1 miliónů pixelů
Citlivost: ISO 160 - ISO 12800
Úprava expozice: Automatika, prioritní režimy, manuál, korekce ± 3,0 EV po 0,3 EV
LCD panel: úhlopříčka 3 palce, 940 000 pixelů
Paměť: podpora SD, SDHC, SDXC
Napájení: li-ion akumulátor
Rozměry: 10,8 x 6,7 x 3,8 cm
Hmotnost: 267 gramů
Cena: cca 15 000 Kč (set se základním objektivem LUMIX G X VARIO PZ 14-42mm/F3.5-5.6)
Dostupnost: duben 2012

Zdroj článku: iDnes.cz.
Zdroj obrázků: Technet.cz


Vydáno: 18.4.2012 8:27 | 
Přečteno: 2041x | 
Autor: Aleš
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Copyright © 2012 Lightshot.cz.cz - Všechna práva vyhrazena  •  Hosted by POSKYTOVATEL.cz  •  SunLight CMS  •  administrace