Kategorie: Cestování

Záchranářský den - Kolín

Záchranářský den - KolínK příležitosti výročí osvobození ČR se konal "Záchranářský den" v Kolíně

Jako každoročně se konal Záchranářský den pod záštitou města Kolín, Středočeského kraje, Hasičů, Záchranářů a Policie.

Akce se konala přímo v Kolíně a to (jako obvykle) na dvou místech. Na Karlově nám. a na Kmochově ostrově. Záchranářský den začal již v 8:30 právě na kolínském náměstí přehlídkou současné a historické hasičské techniky, přehlídkou pyrotechniků a taneční show pro malé i velké.

Záchranářský denZáchranářský den

Po poledni se veškeré dění definitivně přesunulo na Kmochův ostrov, kde byly připraveny ukázky hasičských stříkaček, soutěže pro děti, praktické ukázky z práce záchranářů, osvětová činnost, zábava, občerstvení, hudba a to vše zakončené ohňostrojem po 21. hodině.

Celý koncept Záchranářského dne byl postaven trochu jinak než v minulých ročnících. Z mého osobního pohledu bohužel ke škodě diváků. Na Kmochově ostrově kolem poledne probíhala praktická ukázka hasičských stříkaček. Auta byla schována za porostem a k řece vyvedeny pouze hadice, vždy jedna hadice stříkala vodu a uvaděč četl různé technické specifikace, z pohledu diváka (byť nadšeného vším zajímavým) bylo technických podrobností příliš mnoho a vizuální efekt, která stříkačka, jak stříká, subjektivně stejný. Vždy jde přeci o jediné, uhasit oheň. Chápu sice pořadatele, že chtěli nabídnout pohled pod pokličku, ale cca 20 minut a 3 stříkačky stačily na to, aby se mi veškeré informace slily do jednoho velkého guláše.

Záchranářský denZáchranářský den

Počasí vyšlo na výbornou, účast byla velmi hojná. Akci hodnotím pozitivně, i když je fakt, že minulý ročník byl více přiblížen divákům, jak to jen popsat, prostě jsem si vše vloni více užil.

I tak klobouk dolů a doufám, že příští Záchranářský den bude opět perfektní zážitek pro malé i velké.

Galerie z akce zde.


Vydáno: 11.5.2012 9:03 | 
Přečteno: 2177x | 
Autor: Aleš
 | Hodnocení:

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.Copyright © 2012 Lightshot.cz.cz - Všechna práva vyhrazena  •  Hosted by POSKYTOVATEL.cz  •  SunLight CMS  •  administrace